STATUS CURENT
Preț
199 (în pachet complet)
Începe acum!

Primul program complet de pregătire la Gramatică Limba Română pentru admitere la Școala de Poliție Câmpina / Cluj / Oradea. Conține atât teorie (sinteze + lecții videeo), cât și mii de grile rezolvate și explicate. Creat, dezvoltat și susținut de către prof. dr. Alina Nicola, conform gramaticii noi și a DOOM 3.

Despre autor

(informații relevante)

• Profesor de limba și literatura română și limba engleză cu o experiență de peste 25 de ani în pregătirea elevilor pentru academia și școlile de poliție și jandarmi;
  • Coordonatorul programelor de pregătire online interactivă la engleză și gramatica limba română pentru admitere la poliție și jandarmi din cadrul DezvoltaCariera.

Cursul este parte a pachetului complet de pregătire interactivă pentru admitere la Școala de Agenți de Poliție. Acesta este conform programei și bibliografiei oficiale și actualizate. Este structurat în patru mari secțiuni:

• Fonetică: tipuri de sunete, grupuri vocalice, silaba, despărțirea în silabe, accentul etc.
  • Vocabular: cuvântul, categorii semantice, paronimele, pleonasmul, câmp lexical, locuțiuni și îmbinări libere de cuvinte, mijloace interne și externe de îmbogățire a vocabularului.
  • Morfologie:
    • părți de vorbire flexibile: verbul, construcții sintactice, substantivul, articolul, adjectivul, numeralul. pronumele, părți de vorbire neflexibile;
    • părți de vorbire neflexibile: adverbul, prepoziția, conjuncția, interjecția
    • valori morfologice ale unor cuvinte.
  • Sintaxă: enunțul, fraza, subiectul, predicatul, acordul predicatului cu subiectul, atributul, complementul, circumstanțialele, precum și propozițiile subordonate.

Pentru o mai bună comunicare în cadrul programului interactiv de pregătire la gramatică limba română pentru admitere la poliție,

vă rugăm să citiți cu atenție

să vă înscrieți în grupurile noastre și să citiți anunțurile fixate în partea de sus a acestora:

Daca ai întrebări legate de materia și grilele de gramatică limba română pentru admitere în poliție, le poți lăsa în comentarii sau în secțiunea Forum de pe platformă.

Mult succes în pregătire la gramatică limba română pentru admitere la Școala de Poliție Câmpina, Cluj, Oradea!

• Laptop, desktop sau cel puțin tabletă; funcționează și pe smartphone, dar cea mai bună experiență este pe un ecran mai mare.
  • O conexiune de internet puternică și stabilă.
  • Microfonul să fie activat.
  • Un caiet de notițe.

Capitolele vor fi accesibile pe platformă imediat după ce le parcurgem în ședințe interactive, indiferent de data care apare mai jos.

Media recenziilor:
★★★★★

Trebuie să fii logat și să fi început cursul curs pentru a putea posta o recenzie.

Conținut Curs

Deschide tot